Pióro

Ferie w bibliotece

W pierwszym tygodniu ferii w bibliotece odbyły się zajęcia dla młodych czytelników. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych i literackich oraz różnego rodzaju quizach. Cykl zajęć rozpoczął się od pokazu mody, do którego stroje wykonane zostały przez uczestników z gazet. Następnym zadaniem było przygotowanie przez dzieci sałatki owocowej, której celem było zachęcenie ich do zdrowego odżywiania się. Poznały baśnie różnych narodów, czytaniu towarzyszyły prace plastyczne związane tematycznie z przeczytanym utworem. Wypełnieniem każdych zajęć stały się ulubione przez wszystkich gry planszowe i zabawy ruchowe. W ostatnim dniu zajęć odbyła się projekcja bajki, a na zakończenie imprezy każde dziecko otrzymało nagrodę za udział w tegorocznych feriach zimowych.